Committee

COMMITTEE OFFICERS
President (2017-2018):           Graham Roberts
President Elect:                        To be announced
Immediate Past President:    Chris Hopkins
Hon Secretary:                          Andrew Clark
Hon Treasurer:                         Robert Steemson
Programme Secretary:            Peter Manning
Competitions Secretary:         Richard Bown
COMMITTEE (surnames in alphabetical order):
John Ash, Richard BownAndrew ClarkRichard Chave-Cox, Simon GregoryMike Hudson, Barrie MacJannette, Peter Manning, Norman Oberheim, Steve Oxley, Graham RobertsRobert SteemsonRegina Wilkinson
OTHER ROLES / RESPONSIBILITIES:
Membership Secretary:                                                        Jim Counter
Print Portfolio Secretary:                                                      Eric Downer
IMAGinE Group Leader:                                                      Barrie MacJannette
InSight Group Leader:                                                        Richard Bown
Focus Group Leader:                                                          John Ash
Archivist:                                                                                  Regina Wilkinson
Exhibitions and Special Events Coordinator:                   Mike Hudson
Monday Meetings Room Steward:                                      Richard Chave-Cox
Workshops Managers:                                                           Andrew Clark and Robert Steemson
Publicity Manager:                                                                  Graham Roberts
Equipment manager:                                                              Barrie MacJannette
PA Manager:                                                                             Norman Oberheim    
Trophies manager:                                                                  Norman Oberheim
Catering:                                                                                   To be announced
YPU Delegates:                                                                        Richard Bown
PAGB Coordinators                                                                Richard Bown, Regina Wilkinson
Auditors:                                                                                   Mike Joyce, Peter Wilson
WEB TEAM
John Ash (Team Leader),Simon Gregory, Steve OxleyRegina Wilkinson
PROGRAMME DEVELOPMENT TEAM
Mike Hudson, Steve Oxley, Monty Trent, Neil Wittmann
PRINT COMPETITION TEAM
Chris Anderson, Ellie Anderson, John Ash,  Robert Steemson, Regina Wilkinson, Ralph Woodhead
DIGITAL PROJECTED IMAGES COMPETITION MANAGER
Richard Bown
NEW MEMBERS TEAM
John Ash,Simon Gregory, Steve Oxley
LIFE VICE PRESIDENTS (surnames in alphabetical order):
Mike Brown, Jim Counter, Eric Downer, Peter Manning, B Preston, Theo Tompkin, Peter Wilson

Comments are closed.